Yapı ve Kredi Bankası Teknik Analiz / TEB Yatırım – (21.01.2013)

Yapı ve Kredi Bankası Hisse Yorumu

Orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket içinde bulunan hissede, bu hafta ana destek noktası olarak 5,20 seviyeleri takip edilebilir.

Olası geri çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceği, orta vadeli hareket içinde önümüzdeki süreçte ilk etapta TL bazında tarihi zirveye denk gelen ana direnç konumunda bulunan 5,92 seviyelerinin test edileceği söylenebilir. Orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 5,20 seviyesini stop loss kabul edip, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

Olası geri çekilmelerde 5,20 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, orta vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hisse üzerinde satış baskısının derinleşmeye başlayacağını düşündüğümüzden alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,72, 5,64, 5,60 ve 5,56 seviyeleri izlenebilir.

Hissede daha uzun süreli bir hareketin oluşabilmesi için ise 5,92 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 6,20 seviyeleri ile 6,54-6,70 bandı hedeflenebilir. Bu hafta ara direnç noktaları olarak 6,00 ve 6,08 seviyeleri önemli bulunmaktadır. Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,92 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, daha orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,20, 6,54 ve 6,70 seviyeleri gözlenebilir.

Temel Açıdan: 
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,85 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 5,92 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,20 seviyeleri ile 6,54-6,70 bandı
Ana Stop Loss: 5,20

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir