Yapı ve Kredi Bankası Teknik Analiz / TEB Yatırım – (19.02.2013)

Yapı ve Kredi Bankası Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,41 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,34 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,48-5,64 bandı ile 5,90 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,96

Hissede Ocak ayı içinde 5,90 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında gelen satışların 100 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 4,96 seviyesinde dengelendiğini görmekteyiz. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, teknik açıdan hissede 4,96 seviyesinden başlayan bir toparlanma hareketi içine girileceği, önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,34 seviyesine doğru bir hareketlenme yaşanacağı söylenebilir. 5,20 ve 5,26 seviyeleri ara direnç noktaları olarak etkili olacaktır.

Hissenin son dönemde etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükseliş hareketinin yayılmaya başlayabilmesi için 5,34 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, ivme kazanmasını beklediğimiz yükselen hareket içinde sırasıyla 5,48-5,64 bandı ile 5,90 seviyeleri hedeflenebilir.

Ana destek noktasının ise 4,96 seviyesinde oluştuğunu gözlemekte, hisse üzerinde etkili olacak satışların da, geçen hafta olduğu gibi ilk etapta bu seviyeye yaklaştıkça durulacağını, 4,96 seviyesinin üzerinden yeni yukarı atakların yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 4,96 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,10 ve 5,06 seviyeleri takip edilebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,34 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,48, 5,64 ve 5,90 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

TÜM YAPI KREDİ BANKASI HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir