Yapı Kredi Teknik Analiz / TEB Yatırım – (12.03.2013)

Yapı Kredi Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,41 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,48-5,64 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,90 seviyeleri ile 6,32 seviyeleri
Ana Stop Loss: 5,14

Hissede Şubat ayı içinde 4,78 seviyesine kadar yaşanan gevşemenin sonrasında başlayan yükselen hareket devam etmektedir. Ana destek noktası olarak 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 5,14 seviyeleri takip edilebilir.

Olası geri çekilmelerde 5,14 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin yaklaşık bir aydır etkili olan yükselen hareket içinde oluşan ara düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceği, 4,78 seviyesinden başlayan yükselen hareket içinde önümüzdeki süreçte ilk etapta 5,48-5,64 aralığına denk gelen direnç bölgesinin test edileceği söylenebilir. Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 5,14 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını önermekteyiz.

Daha orta vade yükselen hareket içinde hedef olarak 5,90 seviyeleri ile 6,32 seviyeleri gösterilebilir. 5,56 seviyesi ara direnç noktası olarak etkili olacaktır.

Olası geri çekilmelerde 5,14 seviyesindeki desteğin bozulması halinde, hisse üzerinde satış baskısının yeniden artmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,30, 5,24 ve 5,18 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de ilk etapta 5,64 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması durumunda, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,90 ve 6,32 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Yapı Kredi hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir