Yapı Kredi Hisse Yorumu / Şeker Yatırım – (28.03.2013)

Yapı Kredi Bankası Hisse Yorumu

Yapı Kredi Bankası 2012 yılı ortasına kadar hem ana ortağı Unicredit’e hem de bankanın sermaye yeterliliğine ilişkin endişeler ile rakiplerine oranla daha az getiri elde etmiştir. Ancak 2012 yılının ikinci yarısından sonra hem Avrupa borç krizine ilişkin endişelerin yatışması hem de bankanın ikincil sermaye benzeri araçlar ve optimize ettiği yeni varlık yapısının etkisi ile artırdığı sermaye yeterlilik rasyosunun pozitif etkisi sonucu daha fazla ilgi görmesi ile banka hisseleri rakiplerine kıyasla daha yüksek oranda getiri elde etmeyi başardı.

2013 yılına ilişkin sektöre görece daha iyi performans ve karlılığa ilişkin beklentimizin verilere yansıması ve piyasa beklentilerinin de yukarı revize edilmesi ile hisse performansının önümüzdeki günlerde de endeksin üzerinde getiri elde edecek şekilde olumlu olmasını bekliyoruz. Yapı Kredi bankasının 2013 yılı ve önümüzdeki dönemde verimlilik rasyolarını rakiplerine oranla daha hızlı bir şekilde arttırarak karlılığına olumlu katkı yapmayı başarmasını bekliyoruz. Ayrıca bankanın geçtiğimiz yıl Haziran ayında iştiraki Yapı Kredi Sigorta’nın satışı için başlatmış olduğu sürecin, 2013 yılının ilk yarısında sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu sürece ilişkin gelecek her olumlu haber ile hisse performansının da olumlu etkilenmesini bekliyoruz. Yapı Kredi Sigorta’nın satışı için hesapladığımız değere göre, 2013 yılı karına 500 mn TL bir kerelik ek katkı sağlanmasını bekliyoruz.

Banka için 7.50 TL’lik hedef hisse fiyatımız %38’lık yükseliş potansiyeline işaret ederken, hisse için “AL” tavsiyesini sürdürüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Şeker Yatırım Nisan 2013 Aylık Bülteni

Tüm Yapı Kredi Bankasıı hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir