Yapı Kredi Bankası Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (25.07.2012)

Yapı Kredi Bankası Hisse Yorumu

Ana trendin yukarı olduğunu düşündüğümüz hissede, iki haftadır 3.85 seviyelerinden başlayan kısa vadeli bir düzeltme hareketi görmekteyiz. Hisse üzerinde satış baskısının sürmesi durumunda, teknik açıdan ana destek konumunda bulunan 3.36 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi, ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen 3.62 seviyesine doğru bir hareketlenme yaşanması beklenebilir. Bu nedenle, 3.36 seviyesini stop loss kabul edip, hissede düzeltme hareketinin alış fırsatı olarak değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 3.45 ve 3.39 seviyeleri izlenebilir.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, orta vadeli hareket içinde yeni bir yükseliş ivmesinin yakalanabilmesi için ise 3.62 seviyesinin aşılmasını önemli görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde, hedef olarak sırasıyla 3.85 seviyeleri ile 4.02 seviyeleri gösterilebilir.

Kısa vadede 3.62 seviyesinin aşılmasını sağlayacak gücün bulunamaması, düzeltme hareketinin süreceğinin göstergesi olacaktır. Dolayısıyla, hissede 3.62 seviyesine doğru hareketlenmeler kısa vadeli pozisyonlarda satış fırsatı olarak görülebilir. Daha orta vadeli pozisyonlarda alçalan trendin kırılması, sırasıyla 3.85 ve 4.02 seviyelerine hareketlenmeler takip edilebilir.

Kaynak: tebyatirim.com.tr

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir