Yapı Kredi 2018 / 6 Aylık Bilanço Analizi / Vakıf Yatırım – (01.08.2018)

Yapı Kredi 2018 / 2. Çeyrek Bilanço Analizi

Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Beklentinin üzerinde net kar (+)

  • Yapı Kredi Bankası 2Ç18 için bizim tahminlerimizin %16,0, Research Turkey konsensüs tahminlerinin %11 üzerinde 1,23 mlr TL (çeyreksel -%1, yıllık +%38) net kar açıkladı.
  • Beklentimizin üzerinde gerçekleşen net faiz ve diğer faaliyet gelirlerinin yanı sıra öngörümüzden daha düşük gerçekleşen operasyonel giderler ile net kar tahminimizin üzerinde gerçekleşmiştir.
  • Banka’nın Takipteki krediler Oranı (TKO) %3,91 düzeyine gerilerken, bedelli sermaye artırımı ardından sermaye yeterlilik rasyosu TL’deki değer kaybı gibi makro ortamın getirdiği olumsuz etkiye karşın %15,1 düzeyine çıkmıştır.
  • Bankanın 2Ç sonuçlarının hisse performansına etkisini pozitif olarak değerlendiriyoruz. Son 1 aylık dönemde Yapı Kredi Bankası hisselerinin BIST-100 endeksine göre %15, banka endeksine göre ise %5 daha kötü performans sergilediği görülmektedir. Yapı Kredi Bankası için 2,51 TL hedef fiyat ile kısa vadede “Endeks Üzeri Getiri”, Uzun Vadede ise “AL” önerimizi koruyoruz.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin