Yapı Kredi 2013 Hedef Fiyatı / İş Yatırım

Önemli riskler artık gündem dışında.

Bankanın İtalyan ortagı Unicredit’in basarılı sermaye artırımı ile mali performansındaki gelisme, yılın hemen basında temin edilen sermaye benzeri kredi, sigorta istiraklerinin satısa konu olması ve BDDK’nın Basel II kurallarına getirdigi yabancı para munzamların %0 risk agırlıgına dahil edilmesi imkanı neticesinde Yapı Kredi’nin sermaye yeterlilik oranına iliskin endiselerin hafiflemesi ve genel likidite kosullarının iyilesmesi sonucu bankayla ilgili beklentilerimiz daha iyimser bir konumda.

Bankanın olumlu görünümü hisse performansına yansıdı. Tüm bu endiseler ile banka hisseleri geçtigimiz yıl ciddi satıs baskısı altındaydı. Diger yandan yılbasından beri bu iyilesmeler Yapı Kredi hisselerinin çok güçlü toparlanmasına neden oldu.

Emsallerine göre pahalı degil. Bankanın hisseleri 2013 tahminlerimize göreÖzet  10,1x F/K ve 1,4x PD/DD çarpanlarıyla islem görüyor. Gelismekte olan ülke bankaları 2013 ortalama tahminlerine göre 10,0x F/K ve 1,5x PD/DD çarpanlarıyla degerleniyor.

Yönetim iyimserligini koruyor. Banka yönetimi net faiz marjının ikinci yarıda daha iyi oluşacağını söylerken tüm yıl için yatay net faiz marjı beklentilerini 20-30 baz puan artıs olarak revize ettiler. Diger yandan muhasebe etkileri dahil net ücret ve komisyon gelirlerinin yatay kalması öngörülürken, yönetim beklentisini %5 düsüs olarak değiştirdi.

Riskler yukarı yönlü. Bankanın bireysel segmentte yakaladığı hedeflerin üzerinde büyüme yukarı yönlü risk teskil ediyor. Tüm yıl için tahminlerimize yönelik riskleri dengeli buluyor ve yılsonu tahminlerimizi koruyoruz.

Hedef Fiyat :  6.50  TL

İş Yatırım / 2013-1Y Yatırım Stratejisi: Senaryolar, Öngörüler ve Öneriler Raporu

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir