Yabancı Altın Yorumları – (05.03.2020)

Goldman Sachs/Curie: Altın fiyatları 1800 dolara doğru yükselebilir-16:50

Goldman Sachs Emtia Yöneticisi Jeff Curie Bloomberg HT’ye yaptığı değerlendirmede altın fiyatlarının virüs ve Merkez Bankalarının talebinden destek bulduğunu, fiyatların daha da yükselebileceğini belirtti.

Petrolde olası arz kesintisinin etkilerinin Nisan ve Mayıs aylarında görülebileceğini belirten Curie “Petrol kesintisini Rusya’nın da kabul etmesi gerekiyor..Petrol fiyatlarında aşağı yönlü risk olduğunu görüyoruz.” diye konuştu. Curie metal fiyatlarının Çin’den gelen talepten etkileneceğini, Çin’in talebinde toparlanma olursa kayıpların da telafi edileceğini kaydetti.

Curie Emtialarla finansal piyasaların farklı bir fiyatlama içerisinde olduğunu, emtiada arz – talebin fiyatlandığını, finansal piyasaların gelebilecek teşvik paketi olasılığını fiyatladığını belirtti.

Altın fiyatlarındaki hareketi de değerlendiren Curie koronavirüsün altın fiyatlarını desteklediğini, bunun yanı sıra gelişen ve gelişmiş ülke Merkez Bankalarının da çok fazla altın talebi olduğunu belirterek altın fiyatlarında 1800 dolara doğru yükseliş olabileceğini sözlerine ekledi. Altının ons fiyatı bugün % 1 civarında artışla 1.653 dolar civarında işlem görüyor.

Bloomberg HT
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN