VİOP Yorumu / Alan Yatırım – (24.03.2017)

VİOP Günlük Bülteni

BIST 30 Kontratı

Nisan vadeli kontrat, BIST 30 Endeksi’ne paralel olarak günü, %0,1 düşüşle 109,650 seviyesinden tamamladı.

Nisan vadeli kontratın, güne global nötr risk iştahı eşliğinde gün içerisinde 109,5-110,5 bandında hareket etmesi beklenebilir.

USDTRY Kontratı

Dolar gelişen ülke para birimleri karşısında karışık bir görünüm sergilerken, dün Türk Lirası negatif ayrışan para birimleri arasında yer alıyordu. Türk Lirası günü dolar karşısında %0,44 değer kaybı ile tamamladı.

Bugün USDTRY kontratının güne sınırlı yükseliş ile başlangıç yapmasını beklemekteyiz.

ALTIN/USD Kontratı

Haftanın genelinde Altın fiyatları, FED’e ilişkin beklentilerin sona ermesi ile birlikte Trump belirsizliği paralelinde global olarak değer kaybeden ABD Doları’ndan pozitif etkilendi. Dün oylamanın ertelenmesi sonrasında altın bu hafta görülen kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Bugün Altın kontratının güne sınırlı düşüş ile başlangıç yapmasını beklemekteyiz.

EURUSD Kontratı

Haftanın genelinde Fransa’da Euro Bölgesi karşıtı Le Pen’in taban kaybettiği ve seçimlerin bağımsız adayı Macron’un öne geçtiği haberleri ile güçlü başlayan EURUSD paritesi, Trump belirsizliğinin etkisiyle dünya genelinde zayıf seyir izleyen dolar paralelinde yükselişini sürdürdü. Dün söz konusu yükselişlerin ardından oylamanın ertelenmiş olmasının da etkisiyle kar satışlarının görüldüğü EURUSD paritesi günü 1,0767 seviyesinden tamamladı.

EURUSD yakın vadeli kontratın güne sınırlı düşüş ile başlangıç başlamasını beklemekteyiz.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin