VİOP Yorumu / Alan Yatırım – (19.06.2017)

VİOP Günlük Bülteni

BIST 30 Kontratı

Haziran vadeli kontrat, BIST 30 Endeksi’ne paralel olarak günü %0,5 düşüşle 121,300 seviyesinden tamamladı.

Haziran vadeli kontratın, gün içerisinde 121,000 – 122,500 bandında hareket etmesi beklenebilir.

USDTRY Kontratı

Geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanan Fed kararları ve basın açıklaması sonrasında dünya genelinde değer kazanma eğilimi gösteren ABD Doları haftanın son işlem gününde kazançlarının önemli bir kısmını geri verdi. Haftanın son işlem gününde gelişen ülke para birimleri dolar karşısında değer kazanırken, Türk Lirası söz konusu ülke para birimlerine eşlik etti. Türk Lirası günü dolar karşısında %0,30 değer kazancı ile tamamladı.

Bugün USDTRY kontratının güne sınırlı yükseliş ile başlangıç yapmasını beklemekteyiz.

ALTIN/USD Kontratı

Geçtiğimiz hafta içerisinde Fed toplantısı öncesinde temkinli seyir izleyen altın, yeni haftada Fransa’da gerçekleşen seçimlerde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un partisinin çoğunluğu kazanması sonrası küresel piyasalarda risk iştahındaki artış ile birlikte zayıf seyrini sürdürmekte. Sınırlı fiyat hareketlerinin görüldüğü altın 1250 seviyesini zemin edinmiş durumda.

Bugün Altın kontratının güne sınırlı düşüş ile başlangıç yapmasını beklemekteyiz.

EURUSD Kontratı

Haftanın son işlem gününde global bazda değer kaybeden ABD Doları karşısında G10 para birimleri pozitif bir görünüm sergiledi. Euro da söz konusu ülke para birimlerine eşlik ederek, günü dolar karşısında %0,48 değer kazancı ile tamamladı.

EURUSD yakın vadeli kontratın güne sınırlı düşüş ile başlangıç başlamasını beklemekteyiz.

Finkafe'de Paylaş