VİOP Sanal Portföy Yarışması / Aralık 2014

Borsa İstanbul’dan Ödüllü VİOP Sanal Portföy Yarışması!

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) tarafından, türev ürünler konusunda katılımcıların piyasa farkındalığının arttırılması ve VİOP’ta işlem gören sözleşmelerin piyasa tarafından daha iyi anlaşılmasının sağlanması amacıyla düzenlenen ödüllü sanal portföy yarışmasının ikincisi 3 Aralık – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. İlk yarışmadaki vadeli işlem sözleşmelerinde işlem yapma olanağına ek olarak, yarışmacılar yeni yarışmada opsiyon sözleşmelerinde de işlem yapma imkanına sahip olabileceklerdir.

Düzenlenecek yarışma ilkinde olduğu gibi VİOPS olarak adlandırılan web tabanlı türev işlem platformu simülasyonunda yapılacaktır. Simülasyon ile kullanıcılar VİOP’ta işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini alıp satabilecek ve portföy performanslarını ölçebileceklerdir.

VİOP’ta işlem yapmanın tecrübe edilebileceği yarışmada, gün içerisinde emir veya işlem sayısı kısıtı olmadan sınırsız sayıda emir verilebilecektir. Yarışmada hali hazırda piyasada kullanılan işlem sonrası teminatlandırma yöntemine (SPAN) benzer şekilde simülasyona özel geliştirilen bir teminatlandırma yöntemi uygulanacaktır.

Her katılımcı 100.000 TL sanal portföy ile işlemlere başlayacaktır. Yarışma süresince en fazla kar elde eden 3 katılımcıya ve ilk 3 sıra içinde yer almaması halinde ayrıca en fazla kar eden bir üniversite öğrencisine ödül verilecektir.

Yarışmaya 1 Aralık 2014 tarihinden itibaren http://viops.borsaistanbul.com adresinden kayıt olarak katılabilirsiniz.

ÖDÜLLER

Birincilik ödülü: Haziran 2015’te Londra’da düzenlenecek International Derivatives Expo fuarına katılım (Ulaşım ve Konaklama masrafları dahildir.)

İkincilik ödülü: Tablet PC
Üçüncülük ödülü: Tablet PC

İlk üç sıra içinde yer almaması halinde ayrıca en fazla kar eden bir üniversite öğrencisine Tablet PC ödülü verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir