Vakıflar Bankası Teknik Analiz / TEB Yatırım – (29.01.2013)

Vakıflar Bankası Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 6,91 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,50 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 6,02 seviyeleri ile 6,30 seviyeleri
Ana Stop Loss: 4,78

Hissede orta vadeli yükselen hareket içinde geçen hafta içinde 6,02 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilmenin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak orta vadeli yükselen trend çizgisine denk gelen 4,78 seviyeleri takip edilebilir.

Hisse üzerinde geçen hafta ortasından beri yoğunlaşan satışların sürmesi durumunda, teknik açıdan 4,78 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu bölgeden ilk etapta 5,50 seviyesine doğru bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesine gerilemiş olması bu olasılığı güçlendirmektedir. Dolayısıyla, 4,78 seviyesine stop loss koyup, hissede düzeltme hareketi içinde pozisyon alınabileceği söylenebilir.

4,78 seviyesindeki desteğin bozulması halinde, orta vadeli yükselen hareketin bozulacağını, hisse üzerinde satış baskısının yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 5,16, 5,06, 4,98 ve 4,90 seviyeleri önemli bulunmaktadır.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, orta vadeli yükselen hareket içine yeni bir yükseliş ivmesinin yakalanabilmesi için ise 5,50 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu durumda, sırasıyla 6,02 seviyeleri ile 6,30 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,50 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilmesini tavsiye etmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 6,02 ve 6,30 seviyeleri gözlenebilir.

Rapor için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

TÜM VAKIFLAR BANKASI HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir