Üretim her şeyin ilacı

Uluslararası kurumların ve dünyaca tanınmış üniversitelerin son dönemde yayınlanmış raporları, küresel iklim değişikliğinin Türkiye’nin üretim becerisine olumlu yönde etkisi olduğuna işaret etmekte.

Ancak, aynı durumu birçok Afrika ülkesi ve Hindistan için söylemek mümkün değil. Türkiye, küresel iklim değişikliğinin sebep olduğu ve olacağı etkileri iyi analiz ederek, tarımsal üretiminden başlayarak, üretim için gerekli tüm kaynakları koruduğu, geliştirdiği, yerli kaynakların üretimdeki ağırlığını daha da artırdığı politikalara ağırlık vermiş durumda. Su kaynaklarımızın ve tarıma elverişli topraklarımızın korunması ve geliştirilmesinin yanı sıra, imalat sanayisinde de hammadde ve ara mamul ihtiyacının yerli kaynaklarla karşılanabileceği stratejiler, aynı zamanda hizmetler sektörümüzün üretkenliğine de olumlu yönde yansıyor.

YSK’nın İstanbul’da seçimlerin yenilenmesine yönelik kararını ‘yorumladığını’ iddia eden, başlıklar üzerinden ‘algı operasyonu’ yürüten, yazı içerisinde ise o iddialı başlıkların gerekçesine dair bir satır bile geçirmeyen uluslararası medyanın arkasındaki karanlık güçlerin en temel beklentisi ‘Türkiye’nin üretkenliği’ni vurmak. Türkiye ihracatta rekorlar kırmayı sürdürürken, turizm sektörü tarihinin en yüksek rekorlarına hazırlanırken, imalat sanayii toparlanma mücadelesini sürdürürken, Reel Kesim Güven Endeksi’ne yansıyan katma değer odaklı mücadeleyi baltalamak istiyorlar.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin