Uluslararası Döviz Piyasaları Yorumu / Forex Koçu – (11.09.2015)

Verisiz Günde İmdada ABD Yetişti

Avrupa ve Asya seansında önemli bir verinin açıklanmadığı günde dikkatler ABD’den gelen ÜFE ve tüketici güven endeksi verilerindeydi. ÜFE aylık bazda %0.0, çekirdek ÜFE ise %0.3 ile beklentiden daha iyi gelirken yıllık bazda da ÜFE %-0.80, çekirdek ÜFE %0.90 ile beklentilerin üzerinde.

Michigan tüketici güven endeksi ise 85.6 ile beklenti altı kaldı ve son bir yılın en düşük seviyelerine geriledi. Güven endeksi ile gelen enflasyon beklentilerinde ise bir tık da olsa artış var. Bir yıllık enflasyon beklentisi %2.8’de %2.9’a yükselirken beş yıllık beklenti %2.7’den %2.8’e tırmandı.

Enflasyon beklentileri açısından pozitif veriler gördük bugün fakat aynı zamanda tüketici güveninde kötüleşme olduğunu öğrendik. Piyasalar önümüzdeki hafta gelecek olan FOMC kararlarına odaklanmış durumda. USDJPY son iki haftadır 121.50 – 118.50 bandında ve FOMC kararlarına kadar da bu bandı terk etmeyecek gibi.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir