Uluslararası Döviz Piyasaları Yorumu / Forex Koçu – (11.04.2015)

Moody’s Notumuzu ve Görünümümüzü Değiştirmedi

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s beklendiği gibi Türkiye’nin kredi notunu en düşük yatırım yapılabilir seviye olan Baa3, not görünümünü ise negatif olarak teyit etti.

Kuruluştan gün içinde eğer Türkiye’nin kredi notu veya görünümünde bir değişiklik yapmazsak açıklama yayınlamayacağız duyurusu yapılmıştı ve herhangi bir açıklama yayınlanmadı.

2013 Mayıs’ya kredi notumuzu yatırım tapılabilir seviyeye yükselten Moody’s son olarak geçtiğimiz sene Nisan ayında görünümümüzü durağandan negatife revize etmişti. Kurum 2015 için Ağustos ve Aralık’te tekrar not değerlendirmesi yapacak.

Bir kaç hafta önce de Fitch kredi notumuzu en düşük yatırım yapılabilir seviyede teyit etmişti. Üç büyük kredi derecelendirme kurumundan S&P notumuzu hala yatırım yapılamaz ülke kategorisinde tutuyor ve şimdi dikkatler 8 Mayıs’ta S&P’den gelecek olan değerlendirmede. S&P’nin de notumuz veya görünümde bir değişiklik yapması beklenmiyor.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir