Türkiye Ekonomisi’ne ‘gelecek tasarımı’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugün detaylarını açıklayacağı reform adımlar ve tedbirler, özünde Bakan Albayrak’ın koordinasyonunda ekonomi yönetiminin şekillendireceği Türkiye Ekonomisi’ne yönelik ‘gelecek tasarımı’nın ilk adımlarını teşkil edecek. Bakan Albayrak’ın odaklanacağı ‘gelecek mimarisi’nin odak noktasını, ‘üretim, ihracat, büyüme ve istihdam dostu’ yeni bir ekonomi politikaları mimarisi olarak tanımlamak yanlış olmaz kanaatindeyim. Söz konusu ‘gelecek tasarımı’na yönelik adımları, 32 yıldır iktisat alanında akademisyenlik yapan bir kişi olarak, ‘girişimci ve yatırımcı dostu vergi politikası’, ‘esnaf ve KOBİ dostu yepyeni bir perakende ve toptan ticaret, tedarik mevzuat ve politikası’, ‘yerli ve milli girişimcilere yönelik yepyeni teşvik ve destek politikaları’ benzeri adımları, politika mimarisini bir çırpıda sıralayabilirim.

Türkiye Ekonomisi’nin ‘gelecek tasarımı’nda, ihracatın miktar ve katma değerini güçlendirecek, Türkiye’nin geleneksel ihracat pazarlarındaki gücünü, yeni ihracat pazarlarına erişimini katlayacak bir strateji, ekonomi dünyasına heyecan verecek taze adımların hiç kuşkusuz bir parçası olacaktır.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin