Turkcell Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (18.10.2021)

TCELL TI / TCELL.IS Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef Fiyat 19.92
Hisse Fiyatı (TL) 15.30
Yükseliş Potansiyeli (%) 30%
Piyasa Değeri 33,660
Firma Değeri 42,684

➢ Turkcell’in mobil segmentteki liderliği ve toplam 36.7 milyon abonesi gelirlerini desteklemeye devam etmektedir. Şirket 2020 yılında 1.6 milyon net faturalı abone kazanımında bulunurken, bunun yanında yüksek paketlere geçişler ve superbox gibi ürünlere olan talep pandeminin olumsuz etkilerine rağmen gelirleri desteklemeye devam etmektedir. Geçmiş dönemde kazanılan yeni aboneler ve abone kazanımındaki artışın devam etmesi ile Turkcell’in 2021 yılında gelirlerini yıllık %18 artışla 34 milyar TL seviyesine ulaştırmasını bekliyoruz.

➢ Gelirlerdeki artış ve alınan maliyet düşürücü önlemlerle faaliyet karının yine güçlü seviyelerini korumasını bekliyoruz. Turkcell’in bu sayede yıllık %14 artışla 2021 yılı FAVÖK’ünün 14.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz. Bu da %41’in üzerinde bir FAVÖK marjına işaret etmektedir.

➢ Turkcell, bundan önce yaptığı uygulamalarla döviz riskini kontrol etmeyi başardığını göstermiştir. Şirketin borçluluğu ise ilk çeyrek sonu itibariyle FAVÖK’ün 0.9 katı olan 11.9 milyar TL seviyesine gerilemiştir. Şirketin aynı zamanda ilk çeyrek sonunda 183 milyon dolarlık döviz uzun pozisyonu bulunmaktadır.

➢ Şirketin uzun bir süre devam eden hissedarlık probleminin çözülmesi temettü dağıtımı gibi bazı konulardaki belirsizlikleri ortadan kaldırmaktadır. Bu da şirketin önümüzdeki yıllarda daha fazla nakit temettü dağıtmasının önünü açabilecektir. Bunun yanında şirketin altında faaliyet gösteren Superonline gibi şirketlerle ilgili gelebilecek olası halka arz haberleri orta vadede bu değerin ortaya çıkması ile katalist olabilecektir.

➢ Turkcell şu anda 2021 beklentilerimize göre 3.0x FD/FAVÖK çarpanından işlem görmekteyken benzer şirketler ortalaması ise 5.1x seviyesinde bulunuyor.

Kaynak: Gedik Yatırım