Türk Telekom Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (05.12.2012)

Oyak Yatırım Türk Telekom’u neden beğeniyor?

1) 2012’de tüm yıl için %30’luk net kar ve beraberinde temettü artışı beklentimiz (%11 temettü verimi), (2) fiber yatırımlarıyla birlikte sabit internet segmentinde operasyonel göstergelerin iyileşmesi ve (3) sabit ses tarafında gelirlerdeki küçülmeyisınırlandıracak fiyat artışları ve (4) zayıf faaliyet marjlarına rağmen mobil segmentteki güçlü gelir büyümesi.

Potansiyel Katalistler

Özelleştirme İdaresi tarafından ikincil halka arz çalışamalarıyla ilgili yapılan açıklamalar hisse üzerinde bir süredir baskı oluşturmaktadır. İkincil halka arzın yıl sonuna kadar tamamlanmasını bekliyoruz. Rakiplerine göre daha düşük yatırımlarla fiber altyapı yatırımlarını hızlandıran şirket, hem ADLS’den fibere geçişlerle hem de yeni fiber abonelikleriyle sabit internet segmentinde güçlü sonuçlar açıklayacağını düşünüyoruz.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

İkincil halka arz beklentisinin şu an için hisse üzerindeki en büyük aşağı yönlü baskı faktörü olduğunu düşünüyoruz. Bunun dışında Dolar ve Euro’nun TL’ye göre güçlü kalması, ve Sabit internet tarafında büyümenin yavaşlaması diğer riskler olarak göze çarpmaktadır.

Değerleme

Hisse yılbaşından bu yana endeksin %27 altında performans gösterdi. İkincil halka arzla ilgili detaylar ortaya çıktıkça hisse züerindeki negatif algılamanın olumluya döneceğini düşünüyoruz. Çarpan bazında her ne kadar hisse global rakipleriyle aynı seviyelerde işlem görse de, Turkcell’e göre F/K ve FD/FAVOK bazında sırasıyla %4 ve %18 daha ucuz görünmektedir.

HEDEF FİYAT: 8.90

YÜKSELİŞ POTANSİYELİ: % 33

OYAK Yatırım Aralık Ayı Bülteni

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir