Türk Telekom Hisse Yorumu / İş Yatırım – (18.09.2019)

Öneri: AL
Fiyat ₺ 5.37
Hedef Fiyat ₺ 7.60
Getiri Pot. 42%

Yatırım Teması

Türk Telekom’un mobil abone sayısı, 851 bin net artış ile 1H19’da 22,4 milyona yükseldi ve şirketin mobil abone pazar payı, Vodafone Türkiye’nin% 30’luk payının biraz altında, %28 olarak gerçekleşti. Türk Telekom rekabetçi fiyat ve içerik teklifleri ve çapraz satış fırsatları sayesinde geçtiğimiz 10 yıl içinde mobil tarafta pazar payını %10’dan fazla artırmayı başardı. Daha olumlu gördüğümüz nokta ise, Telekom’un abone büyümesi, operasyonel karlılık artışı ile beraber geldi. Mobil FAVÖK marjı 2011’deki %12 seviyesinden 1H19’da %32’ye ulaştı. Bu bağlamda şirketin mobil tarafta bu karlılığını korumak için yeterli ölçeğe ulaştığını düşünüyoruz. Mobil iş kolunun başarılı gelişimine ek olarak, Türkiye’de görece düşük sabit internet penetrasyonunun, Türk Telekom için hala büyüme potansiyeli sunduğunu düşünüyoruz ve mobil segmentin aksine Türk Telekom bu alanda kurulu altyapının %80’ine sahip olduğu için tartışmasız lider konumda.

Değerleme

Türk Telekom 2019/2020 3,5x/3,2X FD/FAVÖK çarpanı ile uluslararası benzer şirketlere göre %44/%47 iskonto ile işlem görüyor.

Riskler

Değerlememizin ana riskleri arasında fiyat artışın beklentilerin altında kalması, zayıf ekonomik büyüme ve TL’nin beklentilerimizin üzerinde değer kaybetmesi bulunuyor.

BU 3’LÜ İLE İSTEDİĞİNİZ ANALİZİ “ÜCRETSİZ” YAPABİLİR, YATIRIMDA BAŞARIYI YAKALAYABİLİRSİNİZ!

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin