Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (16.12.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,25 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,36-7,50 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,96 ve 8,44
Ana Stop Loss: 6,86

Kısa vadeli alçalan hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 200 günlük hareketli ortalamanın ve fibonacci geri çekilme çizgisinin bulunduğu bölgeye denk gelen 6,86 seviyesini takip etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 7,10, 6,98 ve 6,90 seviyeleri izlenebilir.

Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri dikkate alındığında, hisse üzerinde son dönemde yoğunlaşan satışların özellikle 6,86 seviyesine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden önümüzdeki süreçte ilk aşamada 7,36-7,50 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 6,86 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz. Ara direnç noktası olarak hafta başında 7,28 seviyesi etkili olacaktır.

Alçalan hareket içinde 6,86 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, düşüşün daha uzun süreye yayılacağını,hissenin yeni bir
satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yukarı atakların yayılmaya başlayabilmesi için ise ana direnç noktası olarak etkili olacak 7,50 seviyesinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 7,96 ve 8,44 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,50 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,96 ve 8,44 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava Yolları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir