Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / TEB Yatırım – (06.08.2013)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 10,35 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 8,34
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 8,60 ve 8,90
Ana Stop Loss: 7,86

Orta vadeli olarak nitelendirdiğimiz yükselen hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak 7,86 seviyelerini takip etmekteyiz. Olası geri çekilmelerde bu seviyenin altına inilmediği sürece, hissede düşüşlerin kısa vadeli düzeltme
hareketleri olarak kalmaya devam edeceği, yükseliş eğiliminin korunacağı, önümüzdeki süreçte ilk aşamada 8,34 seviyelerine doğru bir hareketlenme yaşanacağı söylenebilir. Bu nedenle, 7,86 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

7,86 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeceğini, düzeltme hareketinin daha uzun süreye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz. Ara destek noktaları olarak 8,10, 8,00 ve 7,94 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yükselişin daha uzun süreye yayılabilmesi için ise 8,34 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 8,60 seviyeleri ile 8,90 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 8,34 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 8,60 ve 8,90 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm Türk Hava Yolları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir