Türk Hava Yolları Hisse Yorumu / Şeker Yatırım – (07.08.2012)

Türk Hava Yolları Hisse Yorumu

Halen toplam 179 uçağa sahip olan THY, yeni açtığı yeni uçuş noktaalrı ile organic büyümesini sürdÜrmektedir. Son yıllarda yeni uçak alımları ile filosunu genişleten THY, yeni uçuş noktalarını faaliyete geçirmesi sonrasında toplam yolcu sayısı 2011 yıl sonu itibariyle 32.6 milyon kişi seviyesine çıkarırken, ilk altı ay itibariyle yolcu sayısı 17.7 mn seviyesine ulaşmıştır. Şirket yıl sonu itibariyle 38.2 milyon yolcu sayısına ulaşmayı hedeflemektedir. Öte yandan 1Ç12 itibariyle
125 dolar seviyesini gören petrol fiyatları Mayıs ayı başından itibaren düşüşe geçmiş ve şu an itibariyle 104 dolar seviyelerine kadar gerilemiştir. Dolayısıyla son dönemde petrol fiyatlarındaki hızlı yüksleişleten olumsuz etkilenen şirketin gerileyen petrol fiyataarının kar marjlarına pozitif katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte yaz sezonu ile birlikte artan trafik verilerinin şirketin mali tablolarına olumlu yansıması olacağını düşünüyoruz. İNA analizini kullanarak THY için yaptığımız değerleme çalışmasında şirketin hedef hisse fiyatını 3.80 TL olarak hesaplıyoruz. hedef piyasa değerine göre %17 prim potansiyeli taşıması nedeniyle AL önerimizi sürdürüyoruz.

Kaynak: ŞEKER YATIRIM AYLIK BÜLTEN AĞUSTOS 2012

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir