TSKB Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (03.07.2013)

TSKB Hisse Yorumu

Potansiyel: %26 ÖNERİ : AL

Son Fiyat (TL) 1,99
Hedef Fiyat(TL) 2,51

TSKB 2013 yılında %15 kredi büyümesi, %25 kom isyon geliri büyümesi hedeflerken, net faiz marjında ise 30 baz puan civarında daralma beklemektedir.

Banka’nın ilk çeyrek sonuçları piyasa beklentisinin hafif üzerinde gerçekleşmiştir. 2013 1Ç net karı %4 artışla 85 mn TL (beklenti: 81 mn TL) olarak gerçekleşirk en, net faiz marjında 2012 aynı çeyreğine göre 31 baz puan daralma olmuştur. Net
faiz geirlerinde ise %7 artış görülmektedir.

TSKB 2013 tahmini rakamları ile %19 civarındaki özsermaye karlılığı ile sektör ortalamasının (%15) üzerinde y er alm akta ve bu anlamda en karlı bankalar arasında bulunmaktadır. Takipteki kredi oranı da %0.27 gibi oldukça düşük bir seviyede olup, zaten global benzerlerine gore düşük olan Türk Bankacılık sektör ortalamasının (%2.94) da çok altında bulunmaktadır. Bankanın kredilerinin toplam aktiflerinin %67’sini oluşturduğu göz önüne alındığında (Sektör: %59) takipteki alacaklar kaleminin bu derece düşük olması önemli bir başarı göstergesidir.

Aktif ve finansman yapısı ile aktif kalitesi itibariyle oldukça defansif olan TSKB hisseleri için 2.51 TL olan hedef fiyatımız yüzde 26 gibi cazip bir getiri potansiyeline işaret etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım 2013 Aylık Strateji Taporu – 2013 / Temmuz

Tüm TSKB hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir