TSKB 2017 / 12 Aylık Bilanço Analizi / Vakıf Yatırım – (31.01.2018)

TSKB 2017 / 4. Çeyrek Bilanço Analizi

Uzun Vadeli Öneri: AL
Kapanış Fiyatı (TL) 1,62
Hedef Fiyat (TL) 1,89

Ayrılan serbest karşılık nedeniyle beklentinin altında net kar (-)

  • TSKB 4Ç17 için bizim tahminimizin %7,0, Research Turkey konsensüs tahminlerinin %8,0 altında 143 mn TL (çeyreksel -%11, yıllık +%31) net kar açıkladı.
  • Temel olarak beklentimizin üzerinde gerçekleşen karşılık giderleri net kar tahminimizde aşağı yönlü sapmaya neden oldu. Ayrılan serbest karşılık tutarını hariç tutuğumuzda ise net kar 213 mn TL düzeyinde gerçekleşmiştir. Ancak bankanın 4Ç’de güçlü gerçekleşen kredi büyümesinin yanı sıra çeyreksel bazda net faiz ve net ücret & komisyon gelirlerindeki beklentimizin üzerinde artış göstermesini olumlu buluyoruz
  • Bankanın 4Ç’deki gelir artış ve büyüme performansını olumlu bulmamıza karşın, net karının piyasa beklentilerinin bir miktar altında gerçekleşmesi nedeniyle açıklanan sonuçların hisse üzerine etkisini sınırlı negatif olarak değerlendiriyoruz.
  • Son 1 aylık dönemde TSKB hisselerinin BIST-100 endeksine göre %8,8 daha iyi, banka endeksine göre ise %2,9 daha iyi performans sergilediği görülmektedir. TSKB için 1,89 TL hedef fiyat ile kısa vadede “Endeks Üzeri Getiri”, Uzun Vadede ise “AL” önerimizi koruyoruz.
Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN