TSKB 2016 / 6 Aylık Bilanço Analizi / İş Yatırım – (29.07.2016)

TSKB 2Ç16 Kar Analizi

Öneri: AL

Yükselme Potansiyeli* 18%

Net kar beklentiler dahilinde. TSKB yılın ikici çeyreğinde 117 milyon TL solo net kar açıkladı. Net kar önceki döneme göre %12 gerileme kaydetti. Sonuçlar piyasa beklentisi ve bizim tahminlerimizle uyumlu gerçekleşti. Banka yılın ilk yarısında %19 özsermaye karlılığı elde ederken yıllık bütçe hedefleri %17-18 bandı idi. Beklentimizle kıyaslandığında daha yüksek gerçekleşen swap maliyetlerinden doğan giderlerin beklentiden güçlü temettü gelirleri ile telafi edildiğini görüyoruz. Bankanın ilave yurtdışı borçlanmaları ile yüksek bilanço likiditesi devam ederken kredi büyümesindeki yavaşlık nedeniyle düşük getirili plasmanlar karlılığı baskılıyor. Banka yönetimi kredi geri ödemelerindeki yavaşlama ve artan yatırım talebi ile kredilerde yıllık %12 büyüme hedefini koruyor.

Piyasanın tepkisi sınırlı kalabilir. İkinci çeyrekte net karın beklentiler dahilinde gerçekleşmesi nedeniyle piyasa tepkisinin sınırlı kalmasını bekliyoruz. TSKB hisseleri 2016 beklentilerimize göre 0,9x F/DD ve 5,8x F/K çarpanlarıyla işlem görüyor.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

TÜM BİLANÇO ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin