Torunlar GYO Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (15.11.2012)

Torunlar GYO Hisse Yorumu

Torunlar GYO’yu “Endeks’in Üzerinde Getiri” tavsiyesiyle araştırma kapsamına dahil ediyoruz.

Sahip olduğu bölgesel ve segment çeşitliliği, düzenli kira geliri yaratan alışveriş merkezleri, yapılmakta ve planlanan projeleri ve nakit akışı yaratma kabiliyetini göz önüne alarak, net aktif değerine göre %45 oranında iskontolu işlem gören Torunlar GYO için bu seviyelerin iyi bir alım noktası olduğunu düşünüyoruz. Şirketi hisse başına TL3.94 hedef fiyat ve Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyemizle araştırma kapsamımıza alıyoruz.

Düzenli kira geliri. Torunlar GYO, şu an itibarıyla faaliyette olan beş alışveriş merkezinden 2012 yılında 130 milyon TL gelir yaratabilmekte. Özellikle, şirketin portföyüne eklenecek, Mall of Istanbul, Torun Tower ve Deepo Outlet ek arazisinin katkılarıyla, bu kira gelirinin 2014 yılı itibarıyla ikiye katlayarak 277 milyon TL’ye ulaşmasını bekliyoruz. 2014 yılında beklentimiz olan net faaliyet marjı %72’si dikkate aldığımızda, şirket bu yıldan itibaren alışveriş merkezlerinden senede yaklaşık olarak 190 milyon TL net nakit akışı yaratmaya başlayacak. Şirketin sahip olduğu diğer projeleri de hesaba katarsak 2014 yılında yaratılacak net nakit akışının şu anki piyasa değerine oranı %25 civarında olacaktır.

Ali Sami Yen projesi kısa vadede en önemli katalist olacak. Şirketin eski Ali Sami Yen stadı üzerinde gerçekleştireceği projenin lansmanı Kasım ayının sonunda gerçekleştirilecek. Ön-satışların kısa vadede hisse için önemli bir katalist olacağı kanaatindeyiz. Proje toplam gelirinin 1,12 milyar TL olmasını ve toplam satışların %25’inin 2012 sonuna kadar gerçekleşmesini beklemekteyiz.

Paşabahçe projesi hedef fiyatımızı yukarı çekebilir. Torunlar 355 milyon TL’ye Paşabahçe’de aldığı 72 bin m2’lik arazi üzerinde 200 odalı bir butik hotel ve 15 özel villa yapmayı planlamakta. Projeyle ilgili detaylı bilgiye sahip olmadığımızdan değerlememize dâhil etmedik. Bu nedenle bu projeden sağlanacak nakit akışı hedef fiyatımızı yukarı çekebilir.

Düzenli temettü verimi. Şirket yönetiminin bu yıldan itibaren elde edilecek karın %50’sının temettü olarak dağıtılması yönünde eğilimi bulunmakta. Şirketin elde edilen karın %45 ‘ini dağıtacağını varsayarsak, bu sene sonunda elde edilecek net kardan 78 milyon TL temettü dağıtılmasını beklemekteyiz. Bu miktar %5.4 temettü verimine işaret etmekte.

Riskler.1) projelerde gerçekleşebilecek ertelenmeler 2) beklentilerin altında kalan ön-satışlar 3) şirketin %7’sine sahip Torunlar Gıda’nın hisse satışı (şirket yönetimi hisse başına 3.27 TL fiyatın üstünde kurumsal yatırımcılara satışın yapılabileceğini belirtti.) 4) sahip olduğu 853 milyon TL tutarında döviz borcu nedeniyle TL’de yaşanabilecek değer kaybını en önemli aşağı yönlü riskler olarak görmekteyiz. Bunun yanı sıra, yukarı yönlü risk olarak şirketin %14.83 iştiraki Yeni Gimat’ın halka açılmasını görmekteyiz.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

OYAK Yatırım Araştırma

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir