Temettüsü İle Dikkat Çeken Şirketler – (09.01.2015)

Deutsche Bank, Türk hisse senetlerinde temettü dağıtımının, Telekom şirketlerinin etkisi ile 2015 yılında artabileceğini bildirdi.

Deutsche Bank bugün yayınladığı strateji raporunda, Şubat ayının ilk yarısında başlayacak 4 çeyrek mali sonuçlarını açıklama döneminin önümüzdeki aylarda yüksek temettü getirisi sağlama potansiyeli olan şirketleri ön plana çıkaracağına işaret etti.

Göreceli olarak yüksek ve sürdürülebilir temettü getirisi sağlayan şirketlerin yatırımcılar için çekici fırsatlar sunacağını belirten Deutsche Bank, bu kriteri karşılayan şirketler olarak Aksigorta, Turk Telekom, Aygaz, Dogus Otomotiv, Erdemir, Koza Altın ve Sinpas GYO’yu işaret etti.

Deutsche Bank ayrıca, Turkcell’in 2015’de hisse başına 2 TL gibi yüksek bir temettü ödeyeceğine inandıklarını belirtti.

Deutsche Bank geçmişteki temettü perfonmanslarına bakarak ise, Mardin, Adana, Unye, Bolu Çimento, Akcansa, Cimsa ve Pinar Et ile Pinar Süt’ün temettü sezonunda iyi performans gösterme potansiyelleri olduğuna da işaret etti.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir