Teknik analiz: Dolar endeksinin kayıpları artabilir

Dolar Endeksi’nin 200 günlük hareketli ortalamasının altında kapanması hâlinde, endeks 3 haftadır devam eden kayıplarını genişletebilir.

Commerzbank AG’nin teknik analizine göre, Dolar Endeksi’nin 200 günlük hareketli ortalamasının altında kapanması durumunda, endeks 3 haftadır kaydettiği kayıplarını daha da artırabilir.

Teknik analist Karen Jones, Intercontinental Exchange Inc. tarafından hazırlanan ve ABD’nin en çok ticaret yaptığı 6 ülkenin parası karşısında doların hareketini izleyen Dolar Endeksi’nin, 200 dolarlık hareketli ortalamasının altında kapanması hâlinde, kayıplarını yüzde 1.2 oranında artırabileceğini öngördü.

Dolar endeksinin günlük grafiğinin 75.78 puan seviyesinden 200 günlük hareketli ortalama seviyesine ulaştığına dikkat çeken Jones, 76.50 puandaki düşük trendinin baskın olduğunu, endeksin 74.88 puana kadar gerileyebileceğini öngördü.

Endeks bugün sabat 6:18 itibariyle yüzde 0.6 değer kaybederek 75.77 puana geriledi. Endeks daha erken saatlerde 75.60 puan seviyesinden 8 Eylül’den bu yana en düşük seviyesine işaret etmişti. Dolar endeksi 74.88 puanı ise en son 6 Eylül’de kaydetmişti.

74.88 seviyesi, Fibonacci grafiklerine göre, Dolar endeksinin Ağustos ve Ekim arasındaki yükselişinden yüzde 78.6 düzeltmeye karşılık geliyor.

Jones, “endeksin yeniden yükseliş sinyali vermesi yalnızca 76.50 puanın üzerine çıkmasıyla mümkün” dedi.

Kaynak: www.bloomberght.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir