Tekfen Holding Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (02.07.2013)

Tekfen Holding Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Şirket’in bu yıl içerisinde üstlenmesini beklediğimiz büyük ölçekli işler dikkat çekmektedir. Azerbaycan’da geçtiğimiz aylarda üstlenilen 640 milyon dolarlık iş bunlardan biridir. Tekfen’in bu yıl almasını beklediğimiz toplam 1.5 milyar dolarlık yeni iş bulunuyor. Bunun dışında da şirketin yeni projeler üstlenmesi beklenebilir.

Potansiyel Katalistler

Şirketin ilk çeyrek rakamları piyasa beklentilerini aşarken hisse performansı da bundan olumlu etkilendi. Şirketin önümüzdeki dönemde almasını beklediğimiz yeni sözleşmeler de şirket için önemli katalistler olacaktır. Şirket önümüzdeki aylarda Kazakistanve Katar’da yeni sözleşmeler imzalayabilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Muhtemel sözleşmelerin imzalanmasında gecikme yaşanması, şirketin birikmiş işlerinde düşüş yaşanmasına neden olabilir. İnşaat işlerinde beklenmedik giderler, kar marjlarına olumsuz yansıyabilir. Ayrıca, petrol fiyatındakidüşüş bölgedeki mevcut işlerde bir düşüşe neden olabilir.

Değerleme

Değerlememizhisse başına 8.90TL hedef fiyat ve %32 yükseliş potansiyeline işaret etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım Temmuz 2013 Portföyü

Tüm Tekfen Holding hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir