Tekfen Holding Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (23.10.2019)

Cari Fiyat (TL): 17.37
12A Hedef (TL): 27.70
Potansiyel: %59

– Tekfen Holding son üç ay içerisinde %33 değer kaybederek BIST 100 endeksinin %29 altında getiri elde etti. Bu zayıf performansın arkasında Şirket’in son dönemde büyük ölçekli yeni inşaat kontratı kazanamamasının etkili olduğunu düşünüyoruz. 2020 beklentilerimizde, Tekfen’in sadece 500 milyon $’lık yeni proje ilave edeceğini, bunun da eldeki projelerin büyüklüğünü 855 milyon $ seviyesine kadar düşüreceğini öngörüyoruz.

Bu karamsar beklentiye rağmen Tekfen Holding hissesi 2020T 1.8x FD/FAVÖK ve 6.4x F/K gibi düşük çarpanlarla işlem görmektedir. Bu nedenle hissenin son dönemde yaşanan düşüş ile fazla cezalandırıldığını, bunun da alım fırsatı yarattığını düşünüyoruz.

– Değerlememize en büyük risklerin; taahhüt segmentinin elinde bulunan projelerin karlılıklarının beklentinin altında kalması ve tarım segmentinde gübre satışlarının beklentimizin altında kalması olarak sıralayabiliriz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN