Tehlikeli oyunlar bunlar

Atilla Yeşilada – 13.12.2018

TCMB bugün faiz indirmez. Gerek de yok zaten, asıl öneme haiz olan kredi faizleri emirlerle indiriliyor. Emirle indirilen tek şey kredi faizi de değil, süpermarketlerde fiyatlar, Hazine ihalesinde teklifler, kar marjları hep emirle. Hangi şirketin kurtarılıp hangisin kaderine terkedileceği, kime kredi çıkacağı, hangi müteahhite ödeme yapılacağı? Artık hepsini Saray Ekibi belirliyor. Türkiye serbest piyasa ekonomisinden çıkıp Serbest Saray Ekonomisi rejimine girdi.

AKP anketlerde sürekli daha fazla oy kaybediyor, kaybettikçe ekonomiyi toparlamak için terliyor, çabaladıkça ekonomi daha fazla batıyor.

Can Selçuki’nin makalesini okudunuz mu? İstanbul Ekonomik Araştırmalar (IEA) yıllardır tanıdığım bir ekip ve siyasete bulaşmayan, dürüst, tarafsız araştırmacılar. Size Kasım anketinde buldukları oy oranını göstereyim. AKP oyları düşerken, CHP ve MHP yükseliyor.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin