TAV Havalimanları’ndan 80 milyon lira net kar

TAV Havalimanları Holding, yılın 9 aylık döneminde 80 milyon lira net kar elde etti.

TAV Havalimanları Holding A.Ş’den 2011 yılı 9 aylık finansal sonuçlara ilişkin yapılan açıklamaya göre; TAV, konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 oranında artırarak 1 milyar 516 milyon liraya, operasyonel karlılığını (faiz amortisman ve vergi öncesi kar-FAVÖK) yüzde 36’lık büyümeyle 467 milyon liraya, net karını ise yüzde 20 oranındaki artışla 80 milyon liraya çıkardı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 2011 yılında operasyonel performansın başarılı bir şekilde sürdüğünü vurgulayarak, işletmesini üstlendikleri toplam 10 havalimanında ilk 9 aydaki yolcu sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 10 artış göstererek 40 milyon seviyesinde gerçekleştiğini bildirdi.

Şener, ”TAV, 2000 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladığı yolculuğuna şimdi 3 kıtada hizmet verdiği 5 ülkede, işlettiği 10 havalimanı ve yaklaşık 20 bin çalışanıyla hem operasyonel hem de finansal olarak daha da güçlenerek devam ediyor” dedi.

Kaynak: www.bloomberght.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir