TAV Havalimanları Teknik Analiz / TEB Yatırım – (09.04.2013)

TAV Havalimanları Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 15,61 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 12,10 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 12,35-12,80 bandı ile 13,20 seviyeleri
Ana Stop Loss: 11,10

Hissede orta vadeli yükselen hareket içinde Nisan ayına başlarken 12,80 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 11,10 seviyeleri ön plana çıkmaktadır. Aşırı satım bölgesine gerileyen kısa vadeli göstergeler dikkate alındığında, hisse üzerinde geçen hafta yoğunlaşmaya başlayan satışların sürmesi durumunda, 11,10 seviyesine yaklaştıkça durulacağı, bu seviyenin üzerinden yeni bir toparlanma hareketi içine girileceği, ilk etapta 12,10 seviyesine doğru bir hareketlenme yaşanacağı söylenebilir. Bu nedenle, 11,10 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

Hissede alçalan hareket içinde 11,10 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybetmeye başlayacağını, hisse üzerinde satış baskısının yoğunlaşacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların
kapatılmasınıtavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 11,50 ve 11,35 seviyeleri izlenebilir.

Hissenin yaklaşık iki haftadır etkili olan satış baskısından kurtulabilmesi, orta vadeli hareket içinde yeni bir yükseliş ivmesinin yakalanabilmesi için ise 12,10 seviyelerinin aşılması önemli görülmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 12,35-12,80 bandı ile 13,20 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 12,10 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilmesini önermekteyiz. Bu seviyenin aşılması durumunda, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 12,80 ve 13,20 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Tüm TAV Havalimanları hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir