TAV Havalimanları Hisse Yorumu / Şeker Yatırım – (07.08.2012)

TAV Havalimanları Hisse Yorumu

Geçtiğimiz sene içinde Medine Uluslararası Havalimanı ihalesini ve İzmir Adanan Menderes havalimanı ihalesini kazanan TAV’ın, ADP ile ortaklığı sonrası ortaya çıkan sinerji ile birlikte inorganik büyümesini önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğini düşünüyoruz. Yeni havalimanlarının pozitif katkısının şirketin net satış gelirlerine 2012 yılından itibaren yansıyacağını düşünüyoruz. Şirket bu bağlamda 1Ç12’de olumlu operasyonel sonuçlar, artan kur farkı geliri ve ertelenmiş kur farkı geliri sayesinde 12 milyon Euro net kar açıklamıştır.

TAV’ın ilk çeyrekte göstermiş olduğu olumlu operasyonel performasınını 2012 yılında da sürdüreceğini düşünüyoruz. Şirketin 2012 yılını 1.023 milyon Euro net
satış geliri ve 85 milyon Euro net kar rakamı ile tamamlayacağını tahmin ediyoruz. İNA ve benzer şirket çarpanlarına göre TAV için 11.70 TL hedef hisse fiyatı belirliyoruz. Dolayısıyla cari fiyatına göre %23 kazandırma potansiyeli taşıyan şirket için “AL” olan önerimizi koruyoruz.

Kaynak: ŞEKER YATIRIM AYLIK BÜLTEN AĞUSTOS 2012

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir