SPK Haftalık Bülteni – (28.07.2017)

SPK 28 Temmuz 2017 tarihli Haftalık Bülteni yayımlandı.

Öne Çıkan Başlıklar

  • Aksa Enerji, Halk Gayrimenkul ve Coca-Cola İçecek borçlanma aracı ihracı nedeniyle Kurul’a başvuruda bulunmuştur.
  • Hedef Girişim Sermayesi’nin pay ihraç belgesi Kurul tarafından onaylanmıştır.
  • GCM Menkul Değerler’e, MMC Sanayi ve Kervansaray Yatırım Holding’deki iş ve işlemler ile ilgili Marbaş Menkul Değerler, Global Menkul Değerler, Finans Yatırım Menkul Değerler ve ING Menkul Değerler’e Kurul tarafından idari para cezası verilmiştir.
  • Latek Lojistik ve Euro Yatırım Holding’deki iş ve işlemler ile ilgili üçüncü şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.
  • Euro Yatırım Holding’deki iş ve işlemler ile ilgili olarak üçüncü şahıslara borsalarda 2 yıl geçici işlem yapma yasağı uygulanmasına Kurul tarafından karar verilmiştir.
  • Özbal Çelik Boru’nun Erciyas Çelik Boru tarafından devralınması suretiyle Erciyas bünyesinde birleşilmesi işlemi ile ilgili olarak; yeni bir uzman kuruluş raporu hazırlanmasına, Erciyas paylarının borsa işlem görme şartlarını sağlaması ve pazarda işlem görebileceğine ilişkin alınacak Borsa görüşünün Kurul’a iletilmesi sonrasında söz konusu talebin yeniden değerlendirileceğinin birleşmeye taraf şirketlere bildirilmesine karar verilmiştir.

28 Temmuz 2017 tarihli SPK Bülteni’nin tamamı için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN