SPK Haftalık Bülteni – (14.07.2017)

SPK 14 Temmuz 2017 tarihli Haftalık Bülteni yayımlandı.

Öne Çıkan Başlıklar

  • 2 şirketten bedelli sermaye artırımı başvurusu

Eminiş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Eminiş Ambalaj, SPK’ya bedelli sermaye artırımı başvurusu yaptı. SPK Bülteni’nde yer alan duyuruya göre şirket, Kurul’a 1.200.000 TL bedelli sermaye artırımı başvurusunda bulundu.

Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.

Avrasya Petrol’ün SPK’ya bedelli sermaye artırımı başvurusu yaptığı açıklandı. SPK Bülteni’nde yer alan duyuruya göre şirket, Kurul’a 45.000.000 TL bedelli sermaye artırımı başvurusunda bulundu.

  • 3 şirketten bedelsiz sermaye artırımı başvurusu

Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.

Vakıf Finansal Kiralama’nın SPK’ya bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunduğu açıklandı. SPK Bülteni’nde yer alan duyuruya göre şirket, Kurul’a, kâr payından karşılanmak üzere 22.000.000 TL’lik bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulundu.

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

Bizim tarafından SPK’ya bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunduğu açıklandı. SPK Bülteni’nde yer alan duyuruya göre şirket, Kurul’a, iç kaynaklardan karşılanmak üzere 20.000.000 TL’lik bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulundu.

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Vakıf GYO’nun SPK’ya bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulunduğu açıklandı. SPK Bülteni’nde yer alan duyuruya göre şirket, Kurul’a, kâr payından karşılanmak üzere 4.500.000 TL’lik bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda bulundu.

  • Aksu Enerji’den % 50 bedelli % 50 bedelsiz sermaye artırımı başvurusu

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş., 8.352.000 TL olan mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 50 oranında bedelsiz ve yüzde 50 oranında bedelli olmak üzere toplam yüzde 100’lük bir sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

SPK tarafından yayınlanan haftalık bültende yer alan bilgilere göre şirket, Kurul’dan onay çıkması halinde mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 4.176.000 TL bedelsiz ve 4.176.000 TL değerinde bedelli artırım ile 16.704.000 TL’ye çıkaracak.

  • IG Ventures’a idari para cezası

IG Ventures Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. hakkında yapılan inceleme sonucunda Kurulumuzun 09.12.2016 tarih ve 34/1205 sayılı Kararı’nın gereklerinin yerine getirilmemesi nedeniyle 54.094 TL idari para cezasının uygulanmasına karar verildi.

  • Tahsin Altun’a idari para cezası

Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda Tahsin Altun’a Finansal tablolarda maddi duran varlıkların, bu varlıklarda gerçekleşen çıkış tutarlarının, değer artışlarının ve buna bağlı olarak özkaynakların olması gerekenden fazla gösterilmesi nedeniyle 47.079 TL idari para uygulanmasına karar verdi.

  • Taç Tarım’a idari para cezası

Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye Finansal tablolarda maddi duran varlıkların, bu varlıklarda gerçekleşen çıkış tutarlarının, değer artışlarının ve buna bağlı olarak özkaynakların olması gerekenden fazla gösterilmesi nedeniyle 47.079 TL, Yatırımcıların yatırım kararını etkileyebilecek ve şirketin ana faaliyet konusunu ilgilendiren değişikliklere izahnamede yer verilmemesi nedeniyle 21.560 TL idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

  • Karakaş Atlantis’e idari para cezası

Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) hakkında yapılan inceleme sonucunda,Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye Şirket’in mali durumuna, faaliyetlerine ve personel sayısına ilişkin olarak özel durum açıklaması yapılması gerekli gelişmeler hususunda özel durum açıklaması yapılmaması veya gecikmeli olarak yapılması nedeniyle 976.851 TL, Şirket’in mali durumuna, faaliyetlerine, yönetim kurulu üyesine ilişkin yapılan muhtelif tarihli özel durum açıklamalarında yatırımcıların karar vermelerine yardımcı olacak ölçüde, doğru, tam, dolaysız, anlaşılabilir ve yeterli bilgi verilmemesi nedeniyle 976.851 TL, 20.10.2016 tarihli özel durum açıklamasına konu olaylara ilişkin gelişmeler hakkında özel durum açıklaması yapılmaması 325.617 TL idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

  • İzinsiz foreks sitelerine erişim engeli kondu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren 6 internet sitesi hakkında erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı. SPK’nın haftalık bülteninde konu ile ilgili yer alan bilgilere göre Kurul, izinsiz işlem gerçekleştiren fbsturk.com, turkeyfbs.com, klasfx2.com, klasfx3.com, ufx.com ve ufxmarkets.com sitelerine erişim engeli için harekete geçti.

14 Temmuz 2017 tarihli SPK Bülteni’nin tamamı için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN