SPK Haftalık Bülteni – (07.07.2017)

SPK 7 Temmuz 2017 tarihli Haftalık Bülteni yayımlandı.

Öne Çıkan Başlıklar

  •  Frigo-Pak Gıda pay ihracı nedeniyle Kurul’a başvuruda bulunmuştur.
  • Trakya Cam, Şişe Cam, Anadolu Cam, Flap Kongre Hizmetleri, Beyaz Filo, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler ve Işıklar Enerji’nin pay ihraç; Palgaz Doğalgaz Dağıtım ve İş Bankası’nın borçlanma aracı ihraç belgesi başvurusu Kurul tarafından onaylanmıştır.
  • X Trade Brokers Menkul Değerler ve Etiler Gıda’ya Kurul tarafından idari para cezası verilmiştir.
  • Banvit’in paylarının TBQ Foods GmbH (TBQ) tarafından satın alınması nedeniyle, Banvit’in diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere TBQ tarafından zorunlu pay alım teklifinde bulunması amacıyla hazırlanan pay alım teklifi bilgi formu Kurul tarafından onaylanmış olup, 1 TL nominal değerli Şirket payı için pay alım teklifi fiyatının en az 3,38651 ABD Doları olarak belirlenmesine karar verilmiştir.
  • Işıklar Enerji’nin Usaş Yatırımlar Holding’in  aktif ve pasifinin bir bütün halinde devralınması suretiyle Işıklar Enerji bünyesinde birleşilmesi işlemi Kurul tarafından onay verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.
  • Işıklar Enerji’nin kayıtlı sermaye tavan tutarının 500.000.000 TL’den 750.000.000 TL’ye yükseltilmesi ve kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin 2017-2021 yılları olarak değiştirilmesine ilişkin esas sözleşme değişikliğine uygun görüş görülmesine karar verilmiştir.

7 Temmuz 2017 tarihli SPK Bülteni’nin tamamı için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN