SPK Haftalık Bülteni – (04.08.2017)

SPK 4 Ağustos 2017 tarihli Haftalık Bülteni yayımlandı.

Öne Çıkan Başlıklar

  • Ostim Endüstriyel, Türk Prysmain Kablo, İzmir Fırça ve Halk Sigorta pay ihracı nedeniyle Kurul’a başvuruda bulunmuştur.
  • BatıSöke Söke Çimento, Halk Gayrimenkul, Vakıf Gayrimenkul’ün pay ihraç, Tüpraş ve Vakıflar Bankası’nın borçlanma aracı ihraç belgesi Kurul tarafından onaylanmıştır.
  • PAAMCO Miren Portföy Yönetimi’ne portföy yöneticiliği faaliyet izni ve yetki belgesi verilmesi talebi Kurul tarafından olumlu karşılanmıştır.
  • Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler’deki iş ve işlemler ile ilgili olarak üçüncü şahıslar hakkında Kurul tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur.
  • Turcas Petrol’ün Turcas Elektrik’i devralması suretiyle gerçekleştireceği birleşme işlemine ilişkin başvuru Kurul tarafından onaylanmıştır.
  • Özbal Çelik’in halka kapalı Erciyas Çelik  tarafından devralınması suretiyle Erciyas Çelik bünyesinde birleşilmesi için belirtilen şartların yerine getirilememiş olduğu dikkate alınarak, birleşme başvurusunun birleşmeye esas alınacak yeni finansal tablolar üzerinden ve birleşme oranının adil ve makul olduğuna ilişkin tereddüt bırakmayacak şekilde hazırlanan bir uzman kuruluş raporu ile başvurulması halinde yeniden değerlendirmeye alınmasına Kurul tarafından karar verilmiştir.
  • Bossa Ticaret’in sermayesinin %93,75’ine sahip olan Akkardan Sanayi’nin paylarının tamamının İsrafil Uçurum ve Yusuf Uçurum tarafından satın alınması nedeniyle Akkardan’ın Bossa’nın diğer ortaklarına ait payları 1 Kr nominal değerli 100 adet pay için 4,07 TL fiyat üzerinden satın almak üzere zorunlu pay alım teklifinde bulunması amacıyla hazırlanan Pay Alım Teklifi Bilgi Formu Kurul tarafından olumlu karşılanmıştır.

4 Ağustos 2017 tarihli SPK Bülteni’nin tamamı için tıklayın.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN