Soda Sanayi Hisse Yorumu / Asya Yatırım – (18.06.2015)

Soda Sanayi Hisse Yorumu

Öneri: Piyasaya Paralel Getiri

– Soda Sanayi Sanayi ve Ticaret A.Ş. için hazırlanmış olan değerleme çalışmamızda hisse için hedef fiyatımız 6,49 TL/lot olup bu değer üzerinden Soda Sanayi ile ilgili tavsiyemiz “piyasaya paralel getiri” şeklindedir.

– Soda Sanayi, soda üretimi, krom üretimi ve elektrik üretimi gerçekleştiren Türkiye’nin önde gelen firmalarından bir tanesidir. Şirket, Avrupa’nın en büyük dördüncü ve dünyanın en büyük 10. soda üreticisidir. Bunun yanında dünyanın en büyük dördüncü kromik asit üreticisi durumundadır. şirketin elektrik üretimi için 252 MW gücünde kojenerasyon tesisi bulunmaktadır.

– Şirket, Şişecam bünyesinde faaliyet göstermekte olup sermayesinin %84’lük kısmı Şişecam ve diğer grup şirketlerine aittir.

– Dünya çapında faaliyet gösteren şirket, her yıl düzenli şekilde net kar elde etmektedir.

– Şirket, yüksek miktarda net nakit bulundurmaktadır. Bu çerçevede şirketin net işletme sermayesi ihtiyacının oldukça üzerinde bir net nakdi olup bu tutarın önemli bir kısmını vadeli mevduatlarda tutmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir