Siyasette Hakan Atilla depremi

Atilla Yeşilada – 04.01.2018

30 yıldır finans camiasından ekmek yiyorum ve hiçbir mensubunun ceza almasını istemem. Basında ve filmlerde tarif edilenin aksine bu camiada çalışanlar namuslu, işine bağlı ve son derece vatansever bireylerdir. Hakan Atilla’yı tanımam, ama anlatanlar dost canlısı, iyi kalpli ve yardımsever olduğunu söylediler. Bu makalede tek subjektif yorumu yapayım: Hırsızlar kaçtı, polis arabayı süreni yakaladı.

Atilla’nın yargılandığı 6 suçun beşinden ceza alması siyaset ve bankacılık sisteminde deprem yaratabilir, hazır olalım. Bir de şunu anlamanızı istiyorum. Siz sosyal medyada istediğiniz kadar beni Amerikancılıkla ya da FETÖ ağzıyla konuşmakla suçlayın, ben objektif veriler üstünden geleceği tahmin etmeye çalışıyorum . Haklı-haksız, adil-adaletsiz benim mevzularım değil.

İlk olarak Atilla’nın avukatları 11 Nisan’da yapılacak ceza duruşmasında hakim Berman’dan davayı düşürmesini/kararı bozmasını isteyecekler, sonuç alamazlar. Hakim daha önce 2 kez bu talebi reddetti. Ardından da temyize gidecekler. ABD’de temyiz davalarında karar bozma oranı düşüktür diye bilirim ama yine de Tanrı’dan Atilla’ya bol şans dilerim.

Maalesef, karar temyizde bozulsa dahi, Türkiye ve bankacılık sistemi için iş işten geçmiş olabilir. Çünkü yargılama sürecinde ortaya çıkan deliller resmen kayda geçti. Çok önemli bir nokta, Atilla’nın avukatları Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan’ı suçlayan ifade ve delillere itiraz etmediler. Bir anlamda suçun işlendiğine dair bir belirsizlik yok, kimin işlediğini tartışıyoruz.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin