Şişecam Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (26.07.2022)

SISE TI – Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef Fiyat 25,37
Hisse Fiyatı (TL) 21,14
Yükseliş Potansiyeli (%) 20%
Piyasa Değeri 64.756
Firma Değeri 76.332

➢ Küresel olarak en büyük beş cam firması arasında bulunan Şişecam’ın ürünleri 150’nin üzerinde ülkede satılmakta ve gelirlerin yarısından fazlası yurtdışından sağlanmaktadır.

➢ Satılan malın maliyetinin yaklaşık %40’ı ve gelirlerin %60’ı döviz bazlıdır. Dolayısıyla, TL’nin değer kaybettiği dönemlerde şirketin gelirleri ve kar marjları yükselmektedir.

➢ Türkiye’de ve Avrupa’da pandemi sonrası ekonomik aktivitenin hızlanmış olmasının ve grup şirketlerinin birleşmesi ile ilgili sinerjilerin, şirketin gelirlerini, maliyetlerini, kapasite kullanım oranlarını ve kar marjlarını orta vadede olumlu etkilemesini beklemekteyiz.

➢ ABD’deki doğal soda külü yatırımlarının şirketin orta vadeli gelirlerine ve marjlarına önemli katkı yapmasını beklemekteyiz.

➢ Değerleme çarpanları global benzer şirketlerle kıyaslandığında hisse fiyatının iskontolu olduğunu göstermektedir. İskontolu hisse fiyatına karşın benzerlerine kıyasla şirketin daha yüksek büyüme potansiyeli, kar marjları, öz sermaye getirisi ve temettü verimi bulunmaktadır.

Kaynak: Gedik Yatırım 2022 / 3. Çeyrek Strateji Raporu

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!