Şişecam Bulgaristan’da 4 yeni fabrika kuruyor

Bulgaristan’da en büyük Türk yatırımlarından biri olan biri olan Şişecam’ın 2012 yılına kadar ülkede 4 yeni fabrika daha açacağı bildirildi.

Merkez üretim tesisleri Tırgovişte (Yeni Pazar) kentinde bulunan Şişecam’ın İnsan Kaynakları Müdürü Krasimir Kınev yeni dört 4 üretim tesisinin aynı bölgede konuşlandırılacağını söyledi. Kınev, otomotiv sektöründe kullanılan kuvvetlendirilmiş cam ile inşaat sektöründe kullanılan kaplamalı, enerji tasarrufu sağlayan cam üretimini yapacak 4 yeni fabrikada çalışacak işçilerin bu yıl eğitime alınacaklarını bildirdi.

Yıl sonuna kadar düz cam üretimi yapan tesislerin kapasitelerinin de artırılacağını açıklayan Krasimir Kınev, yeni tesislerlerle birlikte Tırgovişte, Şumnu ve Razgrad bölgesinden toplam 200 kişiye daha istihdam yaratılacağını kaydetti. Bulgaristan’daki yatırımlarının bedeli 300 milyon doları geçen Şişecam’ın Tırgovişte’de mevcut 4 işletmesinde toplam 1100 kişi çalışıyor.

Kaynak: Milliyet

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir