Şişe Cam Hisse Yorumu / İş Yatırım – (04.04.2017)

Şişe Cam Hisse Yorumu

Hedef Fiyat ₺ 5.17

Getiri Pot. 26%

Yatırım Teması

Tüm segmentlerde 2016’da gerçekleşen güçlü büyümenin 2017’de de devam etmesi beklentisi, ihracatın katkısının artarak devam etmesi, enerji maliyetlerinin uygun kalacağı beklentimiz ve grup içinde devam eden maliyet iyileştirici adımların karlılığı artırmaya devam etmesini şirketin temel yatırım teması olarak özetleyebiliriz. 2017 konsolide satış gelirlerinin fiyat artışları, hacim büyümesi ve ürün miksinin etkisiyle yıllık bazda %10 büyümesini tahmin ediyoruz. FAVÖK büyümesinin ise cam ambalaj ve kimyasallardaki karlılık artışıyla %18 olmasını öngörüyoruz.

Değerleme

Şişe Cam için 12 aylık hedef fiyatımızı önceki 4.75TL’den, Soda Sanayiinde cam elyaf yatırımı sonrası güncellediğimiz değerleme ve 2017 kur tahminlerimizdeki değişiklik sonrasında 5.17TL’ye yükseltmiştik. Yeni hedef fiyatımız %28 artış potansiyeli vadediyor. Ayrıca, SISE’nin mevcut NAD iskontosu %11 seviyesinde. Bu rakam son bir yıllık ortalaması %0’a kıyasla iskontolu olduğunu gösteriyor.

Riskler

Satın almalar, kapasite artışlar ve beklenenden daha iyi kar marjını değerlememize yukarı yönlü riskler olarak sıralayabiliriz. Makroekonomide inşaatla birlikte sert bir yavaşlama ve doğalgaz fiyatlarında ani bir artış aşağı yönlü riskler olarak söylenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin