Şirketleri değil, halkı kurtarın

Atilla Yeşilada – 06.08.2018

Ankara 100, 200, 250 ve 375 günlük icraatlarını hazırlaya dursun, ekonomi yangın yerine döndü. Halk doğal olarak şikayet etmiyor, çünük açlıktan nefesi kokmuş, sesi çıkmıyor. Bir de doğal gaz ve elektriğini kestiler, kışın yakacak tezekle balina yağı arıyor. Kapalıçarşı’da kuyumcu esnafının yerini lokumcular almış, Mahmutpaşa’da in-cin top oynuyor, Yavuz Donat Anadolu’yu geziyor, heryerden “yangın var” çığlıkları yükseliyor.

Sabır lan biraz. İki gün de makarna yemeyi verin. Hemen gidip panda ihraç edeceğiz, Rusya ve Hindistan gibi diğer az gelişmiş ülkelere cömertçe borç vermekle bilinen ülkelerden borç alacağız, turistler artık kendi para birimlerinde alış-veriş yapacaklar, yaptırım altında inleyip parası yüzde onyüzbin değer yitiren İran’la bartır yapacağızı ki ABD ikinci bir Rıza Sarraf kolposundan şüphelenmesin. Hepinizi yine ipten alacağız. Merak etmeyin, önümüz yerel seçim, hiç sizi zorda bırakır mıyız? Seçimden sonra öyle bir geçireceğiz ki, bugünleri mumla arayacaksınız, ağıtlar yakacaksınız.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN