Selçuk Ecza Deposu Hisse Yorumu / İş Yatırım – (10.02.2014)

Selçuk Ecza Deposu Hisse Yorumu

Türkiye’nin en büyük iki ilaç deposu şirketinden biri .Selçuk Ecza, %35’lik pazar payı ile Türkiye’nin en büyük iki ecza deposundan biri.  Pazarın diğer büyük oyuncu ise Hedef Grubu ile Alliance Unichem ortaklığı Hedef Alliance. Sektörde üçücü sırada yaklaşık %5’lik pazar payı kooperatifler yer alıyor. Sektörde toplamda yaklaşık 300 oyuncu bulunurken bunlardan sadece 15 tanesinin ekonomik olarak anlamlı bir büyüklüğü var.

2014 yılında marjlarda yükselme beklemiyoruz .2014 yılında şirketin marjlarının 2012 ve 2013 yılına benzer seviyelerde seyredeceğini düşünüyoruz. 2013 yılında brüt kar marjı beklentimiz %8,2. Gelirlerin ve FAVÖK’ün 2013 yılında %7 büyüyeceğini öngörüyoruz. 2014 yılında ise gelirlerdeki artışın %4 seviyesinde olmasını ve 5,4 milyar TL seviyesine ulaşmasını bekliyoruz.

%3 yükselme potansiyeli var .Cari piyasa değeri ile Selçuk Ecza hisseleri hedef değerimize göre %3 yükselme potansiyeli taşıyor. Hisse için önerimiz TUT yönünde.

İş Yatırım 2014 Şubat Aylık Hisse Senedi Stratejisi

Raporun tamamı için tıklayın.

Tüm Selçuk Ecza Deposu hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir