Selçuk Ecza Deposu Hisse Yorumu / Asya Yatırım – (26.06.2015)

Selçuk Ecza Deposu Hisse Yorumu

Öneri: Piyasaya Paralel Getiri

– Selçuk Ecza için hazırlanmış olan değerleme çalışmamızda hisse için hedef fiyatımız 2,82 TL/lot olup bu değer üzerinden Selçuk Ecza ile ilgili tavsiyemiz “piyasaya paralel getiri” şeklindedir.

– Selçuk Ecza, Türkiye’nin en büyük ilaç dağıtım firması olup 2014 yılında sektöründe %39’luk bir pazar payına sahiptir. Şirketin Türkiye çapında 99 şubesi bulunmakta olup 20 bin eczaneye hizmet sunmaktadır. Şirket, bu gücü ile Türkiye’de her noktaya ulaşabilmektedir. Şirketin çalışan sayısı ile 5.500 düzeyindedir.

– Şirket, üretim yapmamakta ve tamamen ticaret faaliyetleri sürdürmekte olup, sektördeki yüksek rekabetin de etkisi ile düşük kar marjları ile çalışmaktadır. Şirketin kar marjları standart seviyelerde olup yıllar itibariyle önemli değişiklikler göstermemektedir.

– Sektörde önemli bir pazar payına sahip olması nedeniyle pazar payını arttırma konusunda doyum noktasına ulaştığı söylenebilir. Bu çerçevede şirketin yatırımları daha çok mevcut faaliyetlerini sürdürmek amaçlı olup bunun yanında elde bulundurulan likit varlıklarını vadeli mevduatlarda, yatırım amaçlı gayrimenkullerde ve bayiliklerde kullanılmak üzere gayrimenkul satın alımlarında kullanmaktadır. Bu çerçevede incelendiğinde şirket, esas faaliyetlerinin dışında getiri edebileceği alanlara yönlenmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir