Sektörlerden Haberler – (12.01.2018)

Anadolu Ajansı’nın sektörlerden derlediği günün önemli şirket haberleri:

*”Bankacılık sektörü 2018’de yüzde 15-20 bandında büyür”
Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, bu yıl Kredi Garanti Fonu (KGF) gibi ek teşviklerin olmaması durumunda bankacılık sektörünün yüzde 15-20 bandında bir büyüme yakalayacağını düşündüklerini belirterek, “Katılım bankacılığı sektörü olarak, sektöre yeni giren katılım bankalarının etkisiyle ve katkısıyla 2018 yılında da sektörün üzerinde büyüme kaydederek bankacılık sektöründen aldığımız payı artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

*Teknosa CEO’su Gürcan Las Vegas’ta sektörü değerlendirdi
Teknosa Üst Yöneticisi (CEO) Bülent Gürcan teknoloji perakende sektörünün kendini güncellediğini belirterek, “Perakende sektöründe rekabet ve müşteri tanımı değişiyor. Perakende sektöründe yeni ekosistemlerin oluşması kaçınılmaz. Müşterilerin yüzde 64’ü artık alışverişlerini kanallar arasında yolculuk yaparak tamamlıyor, ürün ve hizmetlere en kısa zamanda erişmek istiyor.” açıklamasında bulundu.

*Akıllı baston WeWALK, CES 2018’de
Teknoloji temelli sosyal inovasyonlar üreten Young Guru Academy (YGA) ve Vestel mühendisleri tarafından görme engelliler için tasarlanan WeWALK akıllı baston, dev teknoloji fuarı CES 2018’de tanıtıldı.

*GEFCO, GLT’yi satın aldı
Endüstriyel ve otomotiv lojistiğinde Avrupa’nın önde gelen şirketlerinden biri olan GEFCO Grubu, Avrupa-Fas taşımacılığı alanındaki İspanyol GLT şirketini satın aldığını duyurdu.

*Renault’da ocak ayı kampanyası
Renault, ocak ayında müşterilerine binek ve hafif ticari modellerinde cazip ödeme seçenekleri sunuyor. Clio HB, Clio Sport Tourer, Captur, Megane HB, Megane Sedan ve Kangoo modellerinde 30 bin lira kredi 24 aya kadar yüzde 1,09 faiz bulunuyor.

*Aygaz’dan “Your Excellency’s Obedient Servant” kitabı
Sektörel faaliyetlerinin yanı sıra toplumsal sorumluluk faaliyetleriyle de Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan Aygaz, özel bir kitabı okurlarla buluşturuyor.

*Subaru XV, sınıfının en güvenli otomobili seçildi
Subaru, Euro NCAP’in açıkladığı 2017’nin kendi kategorilerinde en güvenli otomobilleri listesinde, “En Güvenli Küçük Aile Otomobili” unvanını yeni Subaru XV ve Impreza ikilisi ile kazandı.

*Otsuka’nın vücutta dijital olarak takip edilebilen ilacına FDA’den onay
Uluslararası dev bir Japon ilaç firması olan Otsuka tarafından psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmak üzere üretilen ve sindirilebilir sensöre sahip ilk dijital ilaç ABILIFY MYCITE, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylandı.

*sahibinden.com 2017’yi rekorlarla kapattı
sahibinden.com, Google Analytics Aralık 2017 verilerine göre, web sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden toplam 43,1 milyon aylık kullanıcıya ulaşarak kullanıcı sayısındaki rekorunu geliştirdi.

*”Ortodontik tedaviye geç kalınmadan başlanmalı”
Hospitadent Diş Hastanesi Diş Hekimi İlke Elgün, günümüzde her yaştan bireyin ortodonti tedavisi görerek düzgün ve sağlıklı dişlere kavuşabileceğini belirterek, “Alt veya üst çene darlığı ya da genişliği olan durumların ihmal edilmesi ilerleyen yaşlarda cerrahi müdahaleyi gerektirebilir. Bu nedenle ortodontik tedaviye geç kalınmadan başlanmalıdır.” uyarısında bulundu.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..