Ripple Yorumları – (5.02.2021)

Ripple Dava Sonrası Eski Seviyelerine Çıkacak Mı?

XRP, basın saati itibarıyla 0,44 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bir süredir yatay seyreden XRP fiyatının son dönemde hareketlenmesi ise tamamen dava ile ilişkili.

Ripple’a açılan menkul kıymet davasında XRP’nin gerçek kullanıma sahip olmadığı belirtilmişti. Böyle bir durumda XRP aynı bir şirket hissesi gibi görülmekte ve Ripple’a bağlı olarak değeri artmakta veya azalmakta. Ripple ise kısa süre önce verdiği resmi yanıtta XRP’nin gerçek bir kullanım alanına sahip olduğunu vurguladı. Bu açıklama ve Ripple’ın emin tavrı, XRP fiyatını bir anda 0,27 dolardan 0,45 dolar seviyesine kadar çıkardı.

Tanınan bir kripto para analisti ise yeni yayınladığı açıklamasında benzer bir konuya parmak bastı. Ünlü kripto para analisti MagicPoopCannon, XRP’nin gerçek bir kullanıma sahip olduğunu vurguladı. Analist, XRP’nin dünya çapında trilyonlarca dolarlık değeri transfer etmek için tasarlandığını belirtti. Ünlü isme göre bu gerçekleştiğinde ise toplam piyasa değeri tam olarak “patlayacak”. XRP’nin “gerçek kullanıma” sahip olduğunu ifade eden analist, fiyat için de yükseliş beklediğini net bir şekilde ortaya koydu.

RippleNet tabanlı birçok uygulama aslında şimdiden dünya çapında değer transferi yapmak için kullanılıyor. Eski adıyla xRapid, yeni adıyla ODL olan ürün XRP’ye dayanmakta ve bütün transferler XRP aracılığıyla yapılmakta. Bu da aslında hem analistin hem de Ripple’ın haklılık payına sahip olabileceğini gösteriyor.

Kaynak: Bitcoinsistemi.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN