Petrol Fiyatları – (29.01.2021)

Artan koronavirüs vakaları ve karantina önlemleriyle birlikte petrol fiyatlarının yakın dönemde talepteki düşüşten dolayı baskılanacağına dair endişeler devam ediyor-08:57

Petrol fiyatları, Kovid-19 vakalarındaki artışla beraber düşük bir seyir izlerken artan karantina önlemleri yakın dönemdeki yakıt talebiyle ilgili endişeleri artırdı.

Vadeli kontratlar New York piyasasında, perşembe günü düşüşle varil başına 52 dolar civarına gerilerken ABD ve Avrupa’da evde kalma önlemlerindeki artış yakıt talebi üzerinde baskı oluşturuyor.

Hindistan’în en çok kullandığı yakıt olan dizeldeki talep düşüşü de salgının ekonomi üzerindeki etkisini gösteriyor.

Petrol fiyatları, aşı gelişmeleriyle beraber Ekim ayının başından bu yana yüzde 50 artış kaydederken artan koronavirüs vakaları ve kısıtlama önlemleriyle birlikte son zamanlarda baskılanmış durumda.

Mart vadeli Batı Teksas Petrolü, Nymex piyasasında, perşembe günü yüzde 1 düştükten sonra Singapur saatiyle 12:12’de yüzde 0,3 daha değer kaybederek varil başına 52,19 dolar civarına geldi.

Mart vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, bir önceki seansta yüzde 0,5 düşüş yaşadıktan sonra yüzde 0,2 değer kaybederek varil başına 55,64 dolar seviyesine geriledi.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN