Petrol Fiyatları – (27.01.2021)

Petrol fiyatları, ABD özel sektör stok verilerindeki düşüş ile beraber varil başına 53 dolara doğru yükseldi-08:47

Vadeli kontratlar, New York piyasasında salı günü düşüş yaşadıktan sonra yüzde 0,4 yükseldi. Özel sektörün desteklediği Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) verilerine göre, ham petrol stokları geçen hafta 5,27 milyon varil azaldı. Eğer bu veriler hükümetin açıkladığı resmi veriler tarafından onaylanırsa bu son 7 haftadaki 6’cı düşüş olacak.

Petrol fiyatları, Ekim ayından bu yana yüzde 50’ye yakın bir yükseliş kaydettikten sonra artan Kovid-19 vakaları nedeniyle bir duraksamaya girmişti.

Mart vadeli Batı Teksas Petrolü (WTI), Nymex piyasasında, salı günü yüzde 0,3 değer kaybettikten sonra Singapur saatiyle 12:25’te 20 cent yükselerek varil başına 52,81 dolar civarına geldi.

Mart vadeli Brent petrol, Londra ICE Futures Europe piyasasında, bir önceki seansta çok az değişiklik gösterdikten sonra yüzde 0,4 yükselerek varil başına 56,15 dolar seviyesinden işlem gördü.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN